هوش مصنوعی راسل و نورویگ

دانلود کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ pdf | کتاب هوش مصنوعی رهیافتی نوین3 دقیقه مطالعه

هدیه فنولوژی به شما!

گروه کتابخوانی تلگرام هوش مصنوعی

کتاب Artificial Intelligence: A Modern Approach (یا کتاب هوش مصنوعی رهیافتی نوین) یکی از مهم‌ترین کتب مرجع در رشته‌ی هوش مصنوعی و مهندسی نرم‌افزار است. این کتاب دارای ۱۱۱۱ صفحه است  و توسط Stuart Russell و Peter Norvig (استوارت راسل و پیتر نورویگ) به رشته‌ی تحریر در آمده است. کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ از مهم‌ترین رفرنس‌های درسی در بسیاری از دانشگاه‌های داخل و خارج کشور است. در این مطلب از فنولوژی، ضمن معرفی اجمالی، فایل دانلود کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ pdf را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

مقدمه کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ

هوش مصنوعی (AI)، حوزه‌ای گسترده و کتاب پیش رو کتاب بزرگی است. در این کتاب سعی شده نگاهی کامل به حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی انداخته شود. برخی از این حوزه‌های عبارتند از: منطق، احتمال، ریاضیات پیوسته، ادراک، استدلال، یادگیری و اقدام. اما زیر عنوان این کتاب یعنی «رهیافتی نوین» به چه معناست؟ تلاش ما این بوده که در هر موضوعی، آخرین و نوین‌ترین رویکردها را توضیح دهیم و خیلی به سراغ پیش‌زمینه‌ی تاریخی نرویم. تم اصلی در کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ، بررسی «عامل هوشمند» است. هوش مصنوعی در واقع مطالعه‌ی این عوامل هوشمند است که با دریافت اطلاعات از پیرامون، تصمیم‌گیری می‌کنند. عامل هوشمند در واقع با استفاده از یک تابع، هر شرایطی را به یک اقدام خاص نگاشت می‌کند. هدف در کتاب هوش مصنوعی رهیافتی نوین، بررسی و نمایش این توابع است.

در کتاب حاضر، تلاش‌های صورت‌گرفته در ۵۰ سال گذشته در حوزه هوش مصنوعی را بررسی می‌کنیم. هر جایی که امکان‌پذیر بوده، سعی نمودیم از سودوکد برای نمایش الگوریتم‌ها استفاده کنیم. این کتاب قابل استفاده در کورس‌های دوره کارشناسی است؛ همچنین می‌توان در کنار کتاب‌های دیگر، به عنوان رفرنس کارشناسی ارشد از آن استفاده کرد. تنها پیش‌نیاز کتاب هوش مصنوعی، آشنایی مقدماتی با مفاهیم اصلی علوم کامپیوتر (الگوریتم و ساختار داده) است.

آموزش پایتون

نگاهی به فصل های کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ

کتاب هوش مصنوعی رهیافتی نوین راسل و نورویگ، در هشت فصل اصلی تدوین شده است. این فصل‌های عبارتند از:

فصل اول: هوش مصنوعی

بخوانید:   نرم افزار دیپ‌ فیک | دانلود دیپ فیک اندروید | دانلود deepfake

نگاهی به حوزه هوش مصنوعی با محوریت عامل هوشمند (سیستم‌هایی که می‌توانند تشخیص دهند چه کاری انجام دهند و آن را انجام می‌دهند)

فصل دوم: حل مسئله

متدهای تصمیم‌گیری هنگام فکر کردن به یک کار چند مرحله‌ای (برای مثال در مسیریابی یا بازی شطرنج)

فصل سوم: دانش و استدلال

بررسی روش‌های نمایش دانش موجود در دنیا و چگونگی استدلال کردن با استفاده از آن دانش

فصل چهارم: برنامه‌ریزی

در این فصل می‌خواهیم بدانیم چگونه می‌توان با متدهای استدلال، تصمیم‌گیری کنیم و برنامه بریزیم

فصل پنجم: دانش و استدلال نامعلوم

در ادامه‌ی فصل ۳ و ۴، در این فصل هم به استدلال و برنامه‌ریزی می‌پردازیم؛ اما در شرایطی که عدم قطعیت وجود دارد؛ مانند پیش‌بینی‌های تشخیصی و درمانی در پزشکی

فصل ششم: یادگیری

روش‌هایی برای تولید دانش از طریق روش‌های ساخته‌شده برای تصمیم‌گیری

فصل هفتم: ارتباط، ادراک و اقدام

روش‌هایی که عامل هوشمند را قادر می‌سازد، محیط اطراف خود را از طریق لامسه، بینایی، شنوایی، شناخت و فهم زبان و … درک کند و متناسب با آن تصمیم‌گیری نماید.

فصل هشتم: جمع‌بندی

آنالیز گذشته و آینده‌ی هوش مصنوعی و بررسی برخی موضوعات فلسفی و اخلاقی در مورد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی راسل و نورویگ

درباره نویسندگان کتاب هوش مصنوعی رهیافتی نوین

استورات راسل

استوارت جی راسل (Stuart J. Russell)، از دانشمندان مطرح علوم کامپیوتر در دنیاست. وی در سال ۱۹۶۲ در انگلستان متولد شد و در دانشگاه‌های آکسفورد و استنفورد تحصیل نموده است. استوارت راسل هم‌اکنون استاد دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است.

پیتر نورویگ

پیتر نورویگ (Peter Norvig) دانشمند کامپیوتر اهل آمریکاست. وی مدیر بخش تحقیقات شرکت گوگل است. همچنین قبلا مسئول بخش کیفیت سرچ این شرکت بوده است. نورویگ فارغ‌التحصیل دانشگاه برکلی کالیفرنیاست. 

«دانلود نسخه انگلیسی کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ ویرایش چهارم  – برای دانلود  فرم را پر کنید»


«دانلود نسخه انگلیسی کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ ویرایش دوم + پاسخنامه – برای دانلود  فرم را پر کنید»گروه کتابخوانی تلگرام هوش مصنوعی

«دانلود خلاصه کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ – برای دانلود  فرم را پر کنید»


علیرضا کریمی
علیرضا کریمی
دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر - بنیان‌گذار فنولوژی
عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه‌ها
بازخورد در متن
دیدن همه دیدگاه‌ها

فنولوژی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

©۲۰۲۰ – کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به فنولوژی است.