خوانش گروهی کتاب فنولوژی

یادگیری هوش مصنوعی با رویکردی نوین

جلسات آنلاین خوانش کتاب یادگیری هوش مصنوعی با رویکردی نوین برگزار شده توسط فنولوژی

کتاب یادگیری هوش مصنوعی با رویکردی نوین

هوش مصنوعی زمینه‌ای بسیار گسترده است و به همین دلیل، این کتاب نیز کتابی بزرگ است. کتاب هوش مصنوعی راسل و نورویگ یا «هوش مصنوعی با رویکردی نوین»، سعی می‌کند هوش مصنوعی را با تمام وسعتش پوشش دهد. 

در عنوان این کتاب عبارت «رویکردی نوین» آمده است. این بدان معنی است که این کتاب هوش مصنوعی را با دیدگاه امروزی بررسی می‌کند. این کتاب، آن‌چه را که تا کنون از هوش مصنوعی شناخته شده است را به صورت یک‌پارچه در می‌آورد و آن‌ها را با استفاده از ایده‌ها و اصطلاحاتی که امروزه رایج است، بیان می‌کند. 

در این کتاب چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

مباحث این کتاب شامل رابطه‌ی هوش مصنوعی با منطق، احتمالات و ریاضیات؛ ادراک، استدلال و یادگیری؛ انصاف، اعتماد و حسن اجتماعی؛ به علاوه‌ی کاربردهای آن در دستگاه‌های میکروالکترونیک گرفته تا ربات‌های کاوش‌گر سیارات، و تا سرویس‌های آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعی.

boy with questions
boy reading book

پیش‌نیاز کتاب یادگیری ماشین چیست؟

متن این کتاب، به شکلی ساده و روان مباحث هوش مصنوعی را پوشش می‌دهد. با این حال دانستن ریاضیات و جبر خطی، و همچنین مفاهیم پایه‌ای علوم کامپیوتر (الگوریتم‌ها و ساختار داده‌ها) به فهم این کتاب کمک می‌کند. 

دانلود کتاب یادگیری هوش مصنوعی با رویکردی نوین

برای دانلود نسخه انگلیسی جلد چهارم کتاب یادگیری هوش مصنوعی با رویکردی نوین Artificial Intelligence: A Modern Approach، فرم زیر را پر کنید:

جلسه اول | مقدمات هوش مصنوعی

در جلسه‌ی اول خوانش این کتاب، ابتدا با مفاهیم کلی هوش مصنوعی آشنا می‌شویم، و سپس Agentها را در هوش مصنوعی معرفی می‌کنیم و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم. 

فنولوژی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

©۲۰۲۰ – کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به فنولوژی است.

عضویت در خبرنامه فنولوژی

جذاب‌ترین مطالب سایت را ماهانه دریافت کنید!

خبرنامه