سخت‌افزار هوش مصنوعی / ai hardware

سخت افزار هوش مصنوعی و معرفی دو رویداد مهم2 دقیقه مطالعه

هدیه فنولوژی به شما!

در این مقاله از فنولوژی، دو رویداد مهم در زمینه‌ی سخت افزار هوش مصنوعی را معرفی خواهیم کرد. در این رویدادها، توسعه‌دهندگان، مدیران و سرمایه‌گذاران حوزه‌های مربوط به هوش مصنوعی حضور خواهند داشت؛ لذا، بررسی دقیق این رویدادها برای اطلاع از آخرین پیشرفت‌‌ها و چالش‌ها، بسیار مفید خواهد بود. فنولوژی در سریع‌ترین زمان ممکن، اتفاقات این رویدادها را پوشش خواهد داد.

اجلاس سخت افزار هوش مصنوعی ایالات متحده (US AI HW Summit)

دومین اجلاس سالانه سخت افزار هوش مصنوعی، ۱۷ و ۱۸ سپتامبر (۲۶ و ۲۷ شهریورماه) در موزه‌ی تاریخ کامپیوتر کالیفرنیا در ایالات متحده برگزار خواهد شد. سال گذشته، مراسم افتتاحیه‌ی این رویداد با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان حوزه‌ی سخت افزار هوش مصنوعی برگزار شد. امسال نیز، پیش‌بینی می‌شود با توجه به جذابیت برنامه‌ها، استقبال خوبی از این رویداد شود. 

سخنرانان اجلاس

سخنران اصلی امسال، John Hennessy از مدیران ارشد گوگل است. جان هنسی به علت فعالیت آکادمیک (ریاست دانشگاه استنفورد و دپارتمان علوم کامپیوتر این دانشگاه) و کار بر روی پردازنده‌ی MIPS معروف شده است.

در این مراسم، سخنرانان زیادی از استارتاپ‌های مختلف مانند abana Labs ،GraphCore ،Groq ،Mythic ،SambaNova و … ارائه خواهند داشت. همچنین، مدیران ارشد شرکت‌های بزرگی مانند انویدیا، IBM، اینتل، کوالکام و Xilinx  سخنرانی می‌کنند.

اجلاس سخت‌افزار هوش مصنوعی ایالات متحده (US AI HW Summit)

فایده‌ی شرکت در اجلاس سخت افزار هوش مصنوعی ایالات متحده چیست؟

شرکت در این رویداد، دید خوبی نسبت به حوزه‌ی سخت افزاری هوش مصنوعی به شما خواهد داد. همچنین، با بازیگران اصلی این حوزه و آخرین پیشرفت‌های صورت گرفته آشنا خواهید شد. اگر در کسب‌وکارهای سخت افزار هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنید، سازنده‌ی سخت افزار هوش مصنوعی هستید یا برای یک شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری کار می‌کنید، به هیچ وجه این رویداد را از دست ندهید!

انجمن توسعه‌دهندگان زیلینکس (Xilinx) ایالات متحده

این رویداد ۱ و ۲ اکتبر (۹ و ۱۰ مهرماه) در هتل فارامونت در شهر سن‌خوزه ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار خواهد شد. شرکت زیلینکس که به عنوان مخترع FPGA شناخته‌ می‌شود، برگزارکننده‌ی این انجمن است. در طول سالیان برگزاری این رویداد، XDF از یک مراسم کوچک مخصوص برنامه‌نویسان FPGA، تبدیل به یک پلتفرم بزرگ برای شرکت زیلینکس، همکاران و توسعه‌دهندگانش شده است. در رویداد XDF، افراد حاضر، اطلاعات و پیشرفت‌های خود را در زمینه‌های سخت افزار و نرم افزار هوش مصنوعی، با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. سال گذشته، شرکت زیلینکس، در همین رویداد از پلتفرم جدید خود با نام Versal ACAP رونمایی کرد. زیلینکس امیدوار است این پلتفرم، به شتابدهنده‌ای تبدیل شود که فرایند سازگاری سرورها با FPGA را تسهیل کند.

انجمن توسعه‌دهندگان زیلینکس (Xilinx) ایالات متحده

در رویداد XDF امسال، زیلینکس از محیط توسعه‌ نرم‌افزار یکپارچه خود رونمایی خواهد کرد. در این رویداد، سخنرانان مختلف و برجسته‌ای از دانشگاه‌های UCLA و MIT سخنرانی خواهند کرد. همچنین، برنامه‌ای برای برگزاری ۲۰ ساعت کارگاه توسعه‌ی محصول، پیش‌بینی شده است. رویداد انجمن توسعه دهندگان زیلینکس، گاهی بسیار فنی و عمیق می‌شود؛ اما با این وجود، XDF فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان فراهم کرده تا بیش‌تر با حوزه‌ی سخت افزار هوش مصنوعی آشنا شوند.

منبع:‌ FORBES

علیرضا کریمی
علیرضا کریمی
دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر - بنیان‌گذار فنولوژی
از یادگیری تا استخدام با دوره‌های متخصص سون‌لرن
عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه‌ها
بازخورد در متن
دیدن همه دیدگاه‌ها

فنولوژی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

©۲۰۲۰ – کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به فنولوژی است.